سخنران هیئت مذهبی خادم الرضا(ع) قم مطرح کرد؛
سخنران هیئت خادم الرضا(ع) ریشه های عدم توفیق همراهی عده ای با امام حسین(ع) در حماسه کربلا را تبیین کرد.
کد خبر: ۱۰۵۹۹۱۸
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴ 03 August 2022

به گزارش تابناک قم، حجت الاسلام والمسلمین هادی الیاسی در مراسم عزاداری شب پنجم محرم هیئت خادم الرضا(ع) که در ورزشگاه شهید حیدریان قم برگزار شد با اشاره به عدم توفیق همراهی عده ای با امام حسین(ع) در حماسه کربلا، گفت: از عوامل عدم همراهی با ولی و امام زمان، محاسبات مادی ماست و شیطان همیشه ما را از فقر می ترساند تا از پایبندی به حق کوتاه بیاییم.

وی افزود: اگر قانون رزق و روزی را شناختیم می دانیم چه کارهایی را انجام دهیم و از چه اموری بپرهیزیم؛ مثلا خداوند می فرماید گناه موجب کاهش روزی است.

این استاد حوزه با تأکید بر لزوم استغفار جهت افزایش روزی خاطرنشان کرد: امیرالمؤمنین(ع) به شخصی که از بی رزقی شکوه داشت فرمودند که نکند استغفار نمی نمایی؟

وی افزایش نعمت بوسیله شکر آن را یک قانون الهی دانست و گفت: این قانون به صراحت در قرآن کریم آمده است؛ لان شکرتم لازیدنکم.

حجت الاسلام والمسلمین الیاسی شکر نعمت را عامل افزایش نعمت برشمرد و تصریح کرد: جمع کردن اموال و وابسته شدن به آن یکی از عوامل اصلی کاهش نعمات الهی است.

وی با اشاره به لزوم کمک کردن به نیازمندان افزود: اگر از کنار فقیر و نیازمندی به راحتی و با بی تفاوتی بگذریم و اگر از صله رحم خودداری کنیم نباید توقع افزایش روزی داشته باشیم.

این کارشناس مذهبی بیان داشت: اگر بخواهیم ترس از آینده نداشته باشیم باید قوانین الهی را بشناسیم و از آن ها پیروی کنیم.

وی در پایان گفت:«خیرالامان، امان من الله»؛ اگر کسی می خواهد از عذاب الهی در امان باشد باید امامش را یاری کند و این امر محقق نمی شود مگر با شناختن قوانین الهی و دل کندن از دنیا.

مراسم عزاداری هیأت و کانون خادم الرضا(ع) از شب اول محرم به مدت ده شب از ساعت ۲۱ با مداحی کربلایی حسن عطایی و حاج سیدرضا تحویلدار و با حضور برادران و خواهران در ورزشگاه شهید حیدریان قم برگزار می شود.

عوامل عدم توفیق همراهی عده ای در یاری امام حسین(ع)

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار