رییس مرکز بهداشت قم گفت: میزان استفاده از ماسک در قم به مراتب پایین‌تر از میزان قابل قبول است و در هفته‌های گذشته ۱۸ درصد جمعیت استان از ماسک استفاده کردند.
کد خبر: ۱۰۵۷۷۳۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۸ 23 July 2022

به گزارش تابناک قم، سیامک محبی افزود: ماسک یکی از راهکارهای آسان، ارزان و بدون عوارض خاص است که می‌تواند مانع شیوع ویروس کرونا شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر که وضعیت قم به رنگ نارنجی کرونا درآمده است، به همه شهروندان توصیه می‌کنیم برای پیشگیری از ابتلا به‌ویژه در محیط‌های سربسته و مکان‌هایی که تهویه مناسب ندارد، از ماسک استفاده کنند.

وی با بیان این‌که هیچ کمبودی در عرضه ماسک وجود ندارد، ادامه داد: استفاده از ماسک به‌ویژه در افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند مورد تاکید است تا موج جدید ویروس کرونا را با کمترین آسیب پشت سربگذاریم.

محبی بیان کرد: در روزهای آینده مناسبت‌های مختلفی از جمله بازگشت حجاج و ماه محرم را در پیش رو داریم و اجتماعات و مناسبت‌های بسیاری برگزار می‌شود؛ از شهروندان درخواست داریم در رفت‌وآمدها از ماسک استفاده کنند و تهویه فضایی که قرار دارند را بررسی کنند.

استان قم از هفدهم تیرماه در فهرست مناطق زرد و به نسبت پرخطر کرونایی کشور قرار گرفته بود که از ۳۱ تیرماه به رنگ نارنجی کرونایی درآمد.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار