آیت الله مکارم شیرازی: سکوت دولت و نبود جواب های قانع کننده در خصوص گرانی های افسارگسیخته، داد مردم را در آورده است.
کد خبر: ۱۰۵۲۳۰۹
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۷ 23 June 2022

به گزارش تابناک قم، آیت الله مکارم شیرازی در دیدار دکتر سید مسعود میرکاظمی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به گلایه های شدید مردم از گرانی ها گفتند: قیمت ها روز به روز افزایش می‌یابد و این موضوع ایجاب می کند که دولت با جواب های قانع کننده، افکار عمومی را از این آشفتگی ها و گلایه ها، خلاص کند.

ایشان به قاچاق آزادانه و گسترده اجناس و کالا اشاره کردند و گفتند: باید نظارت ها و بازدیدها در مرزها افزایش یابد که چرا مواد خوراکی و ارزاق مردم به راحتی از کشور خارج می شود. 

ایشان بی انصافی کسبه را از دیگر دلایل گرانی ها  دانستند و افزودند: باید تعزیرات حکومتی نسبت به این قضیه ورود کند.

آیت الله مکارم شیرازی به گرانی مسکن و اجاره بها اشاره کردند و گفتند: اجاره بهای خانه ها غوغا می کند که باید برای آن تدبیری اندیشید.

ایشان افزودند: در صنعت خودروسازی نیز دست های پشت پرده ای وجود دارد که از طرفی جلوی واردات صحیح خودرو را گرفته و از طرف دیگر هر قیمتی خواستند برای خودروها تعیین می کنند و هیچ کس نیز نمی تواند با آنها مقابله کند در حالی که قیمت مشابه خارجی، بسیار پایین تر از خودرو ایرانی است.

ایشان همچنین تأکید کردند: حل این مشکلات وظیفۀ هر سه قوه است و نمی توان تنها از یک بخش انتظار داشت.

حضرت آیت الله مکارم در پایان این دیدار، با اشاره به گلایه های مردم از اینکه چرا مراجع نسبت به گرانی ها ساکت هستند و صحبت نمی کنند، افزودند: ما مکرر تذکر داده و می دهیم که مردم از دولت جدید انتظار دارند که نسبت به بهبود اوضاع تلاش کند و گرانی و تورم را مهار نماید، و می دانیم که دولت در این زمینه تلاش و کوشش می کند و امیدوار است و ما هم به امید جناب رئیس جمهور امیدواریم، اما اگر آثار و نتایج این برنامه ها در جامعه و زندگی مردم احساس نشود، می تواند سبب بی اعتمادی و ناامیدی از دولت گردد.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار