فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه ما نیازمند بصیرت در صحنه‌های مختلف هستیم، گفت: خانواده شهداء جز خاکریزهای اول دفاع از انقلاب هستند که با بصیرت پا به میدان گذاشتند.
کد خبر: ۱۰۵۱۲۲۴
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۲ 18 June 2022

به گزارش تابناک قم، امیر سرتیپ حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در آیین گرامیداشت ۵۶۵ شهید ارتش که در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد، اظهار کرد: اقدامات ارتش جمهوری اسلامی ایران به ویژه نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس بسیار گسترده بود، حضور کارکنان نیروی هوایی ارتش در مدرسه علوی در تاریخ ۱۹ بهمن ۱۳۵۷ و بیعت با امام خمینی(ره) یکی از اقدامات به هنگام ارتش در طول تاریخ است.

وی گفت: زمانیکه نیروهای بعثی عراق پا در خاک پاک میهن عزیزمان گذاشتند هرگز فکر نمی‌کردند جوانان رعنای وطن این گونه با دست خالی در برابر ظلم و استکبار جهانی ایستادگی کنند، این ارتش بود که ۲ ساعت بعد از اولین تجاوز دشمن به ایران توانست به آنها پاسخی محکم دهد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: یکی از دیگر عملیات‌های ویژه نیروی هوایی عملیات ۱۴۰ فروندی بود که توانستیم ضربه‌ای مهلک به دشمن وارد کنیم، تاریخ نیروی هوایی سرشار از افتخارات و رشادت‌هایی است که جوانان عاشق وطن آنها را رقم زدند، نیروی هوایی تنها در ۴۵ روز اول جنگ  یک هزار و ۶۸۳ پرواز پشتیبانی از نیروهای خود را توانست انجام دهد.

 واحدی ابراز کرد: هزار و ۳۷۳ پرواز برون مرزی، ۵ هزار و ۲۵۸ پرواز مسلحانه و گشت هوایی، ۲ هزار و ۷۶۳ پرواز تاکتیکی، حمل مجروحین و مسافرین و ۱۷۵ پرواز عکس‌برداری از نقاط مهم عملیاتی دشمن بخشی از اقدامات مهم نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران فقط در ۴۵ روز نخست جنگ تحمیلی بود.

وی تصریح کرد: کارشناسانی که جنگ تحمیلی را با پوست و استخوان خود لمس کرده‌اند می‌دانند نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ۸ سال دفاع مقدس توانست میانگین روزانه ۲۵۸ پرواز را با محوریت مختلف ثبت کند در حالی که نیروی هوایی در شدیدترین تحریم‌های تجهیزاتی بود.

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  عنوان کرد: خلبانان شجاع نیروی هوایی توانستند در ۴۵ روز اول جنگ ایران و عراق بیش از ۸ میلیون مهمات توسط هواپیماهای شکاری بر سر مواضع مهم دشمن بریزند تا انتقامی سخت و شدید از آنها گرفته شود، همه این‌ها نمونه بارز اقدام به موقع بوده است.

واحدی با بیان اینکه ما نیازمند بصیرت در صحنه‌های مختلف هستیم، گفت: خانواده شهداء جز خاکریزهای اول دفاع از انقلاب هستند که با بصیرت پا به میدان گذاشتند.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار