رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: در استان قم ۶۴ هزار هزار هکتار زمین تحت کشت و ۸۰۰ هزار تن تولید محصولات داریم و ما به عنوان متولی بخش کشاورزی با الگوی کشت وظیفه هدایت این بخش مهم جامعه را داریم.
کد خبر: ۱۰۵۱۱۸۴
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۷ 18 June 2022

به گزارش تابناک قم، محمد رضا حاجی رضا در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه قم ضمن تبریک هفته کشاورزی گفت: یکی از اهداف انقلاب اسلامی محرومیت زدایی و آبادانی بود و از این رو حضرت امام در ۲۷ خرداد ۵۸ دستور تشکیل جهاد سازندگی را دادند تا با حضور در روستا ها و مناطق محروم مشکلات و مسائل زیر ساختی حل شود و با شروع جنگ تحمیلی جهاد با تجربه مهندسی جنگ وارد شد و در ۸ سال دفاع مقدس خدمات خوب و موثری را ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه اشتغال بخش کشاورزی یکی از هدف های مهم سازمان جهاد کشاورزی است گفت: در استان قم ۶۴ هزار هزار هکتار زمین تحت کشت و ۸۰۰ هزار تن تولید محصولات داریم و ما به عنوان متولی بخش کشاورزی با الگوی کشت وظیفه هدایت این بخش مهم جامعه را داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم در ادامه با اشاره به اینکه آب و خاک سرمایه های بین المللی ماست گفت:یکی پایه های مهم امنیت غذایی جامعه آب و خاک است که در آب به دلیل وجود خشکسالی ها مسائل و مشکلات خاصی را داریم و با برنامه ریزی در حال کم کردن مشکلات هستیم و در خاک تهدیدی که کشاورزی کل کشور با ان روبرو است تغییر کاربری ها است که حفاظت از خاک برای ما مهم است.

وی در پایان با توجه به مسولیتی که در توزیع و نظارت بر بازار بر عهده جهاد کشاورزی است گفت:در حوزه تامین اقلام اساسی در حال تلاش برای رفع مشکلات هستیم و نظارت ها را بر بازار تشدید کردیم.

 

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار