سخنگوی سپاه از برگزاری کنگره 4000 شهید روحانی در مصلای قم خبرداد و گفت: در این کنگره رئیس جمهور، مدیر حوزه‌های علمیه و فرمانده سپاه پاسداران به ایراد سخن خواهند پرداخت و نماینده ولی‌فقیه در سپاه نیز گزارشی از دستاوردهای این کنگره ارائه خواهد کرد.
کد خبر: ۱۰۴۵۹۹۱
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۹ 21 May 2022

به گزارش تابناک قم، سردار رمضان شریف پیش از ظهر امروز در نشست خبری کنگره 4000 شهید روحانی که در مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد، پیروزی دفاع مقدس نقطه عطفی در زندگی مردم ایران است، اظهار کرد: ابر قدرت‌های عالم در دفاع مقدس به دنبال این بودند که انقلاب اسلامی را مهار کنند و اجازه ندهند که گفتمان سومی پا به عرصه اداره جوامع بگذارد و 83 کشور هر کدام با یک نیت و انگیزه‌ای مقابل ایران قرار گرفتند اما ملت ایران با تکیه بر مبانی دینی استقامت کرد و جنگ را به نفع خود رقم زد.

وی با بیان اینکه پیشرفت‌های امروز خود را مدیون دفاع مقدس هستیم، اضافه کرد: دشمن تلاش می‌کند که دستاوردهای ما را هیچ نمایش داده و مشکلات را بزرگ جلوه دهد و ما باید از این توطئه دشمن آگاه باشیم.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: بعد از جنگ تحمیلی با توجه به کمبودهای به جا مانده از دوران شاهنشاهی و لزوم ورود به عرصه جهاد سازندگی کمی از فرهنگ ایثار و شهادت عقب ماندیم درحالی‌که فرهنگ ایثار و شهادت که سراسر قابل احترام و امیدبخش است و باید در جامعه ترویج شود.

وی گفت: برگزاری کنگره و یادواره شهدا در ایران اسلامی به موازات جهاد سازندگی در دستور کار قرار گرفت و نخستین کنگره شهدا نیز در شهر مقدس قم آغاز به‌کار کرد تا فرهنگ ایثار و شهادت زنده نگه داشته شود و اگر این نبود دشمن در ارائه تصویر غیرواقعی از دفاع مقدس می‌توانست قوی‌تر عمل کند.

شریف از کاروان‌ها و یادمان‌های راهیان نور به‌عنوان یکی از جریان‌سازی‌های فرهنگی در عرصه دفاع مقدس یاد کرد و ادامه داد: تولید آثار فاخر سینمایی در حوزه دفاع مقدس یکی دیگر از جریان‌های مورد نظر بوده است که با وجود اینکه برخی آثار تولید شد اما جریان‌سازی گسترده‌ای صورت نگرفت.

وی با اشاره به برگزاری یادواره و کنگره شهدای در شهرستان‌ها و استان‌های مختلف کشور عنوان کرد: برای همه اقشاری که در دفاع مقدس حضور داشتند کنگره برگزار شده است و در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روحانیت نیز در همه استان‌های کشور مراسم‌هایی برگزار شده است و در سطح کشور مازندران بهترین عملکرد را از نظر کمی و کیفی در برگزاری یادواره‌ها و کنگره‌های شهدا دارد که بیشتر هم مردم مازندران به ویژه خانواده شهدا محوریت این برنامه‌ها هستند.

*کنگره شهدای روحانی کم هزینه‌ترین کنگره است

شریف با بیان اینکه کنگره شهدای روحانی کم هزینه‌ترین کنگره‌ است، گفت: اگر امروز صهیونیست‌ها برای تخریب روحانیت در حال تلاش هستند به این خاطر است که ضربه‌های سنگینی از این قشر خورده‌اند و در میدان انقلاب اسلامی روحانیت از پرچم‌داران است؛ صهیونیست روزی شعار نیل تا فرات را سر می‌دادند اما امروز اطراف منطقه محدوده خود دیواره‌هایی کشید‌ه‌اند که بتوانند امنیت خود را تامین کنند.

وی با طرح این سئوال که اگر قرار بود در هر کشوری رویکرد اقتصادی جدیدی دنبال شود چه میزان به آن کشور حمله می‌شد؟، گفت: اکنون ایران در معرض هجمه سازمان یافته دشمن است و دشمن تلاش می‌کند که بگونه‌ای رویکرد اقتصادی جدید را به ضرر مردم تعبیر و تفسیر کند و در این مسیر از گزاره‌های مختلف استفاده می‌کند.

*مردم فریب توطئه دشمن را نخوردند

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: اقتصاددانان دولت قبلی و جدید در اینکه باید رویکرد اقتصادی جدیدی دنبال شود اشتراک نظر داشتند هر چند در مورد شیوه کار و مقطع زمانی حرف‌هایی وجود داشت اما در اصل موضوع شکی نبود و باید خدا را شکرگزار باشیم که مردم دست دشمن را خوانده و فریب توطئه دشمن را نخوردند چراکه با وجود فراخوان‌های متعدد دشمن برای رقم زدن ناامنی، همانند همیشه پشتیبان نظام هستند.

وی با بیان اینکه سپاه منهای مردم چیزی نیست، عنوان کرد: دلسوزان نظام باید برای کمک به مردم تلاش کنند؛ شبکه گسترده سپاه و بسیج در خدمت مردم است همانطور که در دفاع مقدس نیز مردم محور اصلی برای کمک به سپاه و حراست از کشور بودند.

شریف خاطرنشان کرد: از جمله پیام‌های برگزاری کنگره شهدای روحانی این است که بگوییم روحانیت از نهضت امام و دفاع مقدس تا مبارزه با کرونا پیشگام و پیش قدم بوده است.

وی از تلاش منافقان در بستر فضای مجازی برای وارونه نشان دادن واقعیت‌ها یاد کرد و گفت: همچنان بسیاری از افراد هستند که نمی‌خواهند انقلاب اسلامی به اهداف و آرمان‌های خود برسد.

رئیس کمیته روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کنگره ملی 4000 شهید روحانی از تولیدات و دستاوردهای این کنگره یاد و عنوان کرد: برای این شهدا از حوزه علمیه استعلام شده و حوزه نیز طلبه بودن و سطوح درسی آن‌ها را اعلام کرده و در بنیاد شهید نیز شهید بودن این افراد را تایید کرده است.

*سخنرانی رئیس جمهور در کنگره شهدای روحانی

وی از برگزاری کنگره شهدای روحانی در تاریخ چهارم خردادماه در مصلای شهر مقدس قم خبرداد و گفت: آیت‌الله ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه و سردار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنرانان اصلی این کنگره هستند و حجت‌الاسلام والمسلمین حاج صادقی نماینده ولی‌فقیه در سپاه نیز به ارائه گزارشی از دستاوردهای این کنگره خواهد پرداخت.

شریف برگزاری سلسله نشست‌های کنگره شهدای روحانی را اقدامی مؤثر در معرفی شهدای روحانی دانست و تصریح کرد: تولید سریال و فیلم سینمایی فاخر و ارائه چندین جلد کتاب فاخر می‌تواند تاثیر بسیاری داشته باشد اما اصل برگزاری یادواره شهدای روحانی و استمرار آن، موضوع محوری و اصلی است.

وی خاطرنشان کرد: هم‌زمان با کنگره شهدای روحانی در قم، نشست ویدیو کنفرانسی با حضور خانواده‌های شهدا و به میزبانی حوزه‌های علمیه در استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.

رئیس کمیته روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کنگره ملی 4000 شهید روحانی خاطرنشان کرد: نمایشگاه دستاوردها و آثار شهدای روحانی نیز با حضور استان‌های مختلف کشور و برپایی بیش از 50 غرفه در مصلای شهر مقدس قم برپا شده است.

شریف با بیان اینکه در کنگره شهدای روحانی تکریم و تجلیل از همه شهدای روحانی بدون توجه به گرایش‌ها و رویکردها مورد توجه قرار گرفته است، عنوان کرد: نمایندگان این کنگره در استان‌های مختلف در منازل شهدای روحانی حضور یافته و به تجلیل از خانواده‌ها پرداختند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امروز 98 درصد مردم از نعمت آب و برق و گاز برخوردار هستند، عنوان کرد: ما نباید اجازه دهیم فضای مجازی روح و روان ما را متأثر کند، ایران اسلامی طی این سال‌ها به دستاوردهای بسیاری رسیده که باید قدردان این دستاوردها باشیم هر چند مشکلات هم وجود دارد که با همکاری دولت و مردم رفع خواهد شد.

*سلام فرمانده نشان از پیوند میان مردم و ولایت است

وی از نفوذ سلام فرمانده در قلوب ملت ایران یاد کرد و گفت: اجرای این سرود با حضور اقشار مختلف مردم و سنین مختلف در سراسر ایران اسلامی نشان از استحکام بنیان خانواده و پیوند میان مردم و ولایت است.

شریف با بیان اینکه اگر قاسم سلیمانی نبود امروز داعش هم مرز ما بود، گفت: رزمندگان مدافع حرم برای حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی و حمایت از مظلومان تلاش زیادی داشته‌اند. 

وی با بیان اینکه هر گام تصمیم اقتصادی خوبی گرفته می‌شود باید مورد حمایت همه قرار گیرد، گفت: در حوزه اقتصادی کسی قرار نیست از خارج کشور به ما کمک کند؛ روح جمعی و اراده جمعی ما باید به گونه‌ای باشد که هر کسی اقدام مثبتی را شروع کرد از آن حمایت کنیم.

شریف گفت: صهیونیست‌ها به صورت رسمی در همه جاها اعلام کردند که منافع جمهوری اسلامی را بر نمی‌تابیم و هجمه می‌کنند و در این راستا ترور شخصیت‌ها و شناسایی مقرهای ما را با جدیت دنبال می‌کنند و ما نیز نمی‌توانیم تحمل کنیم که مقری نزدیک ما داشته باشند.

وی ادامه داد: اگر شرارتی از صهیونیست‌ها در هر گوشه‌ای برای ما محرز شود حملات قبلی تکرار می‌شود و ما از منافع مردم کوتاه نخواهیم آمد.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار