مدیرکل تعزیرات حکومتی قم از توقیف یک دستگاه اتوبوس حامل ۲۲۰ جفت کفش کتانی قاچاق در این استان و محکومیت ۳۸ میلیارد ریالی متهم مربوطه خبر داد.
کد خبر: ۱۰۴۴۵۲۲
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷ 14 May 2022

 به گزارش تابناک قم، مهدی ریاضی افزود: ماموران کاشف در حین کنترل خودروهای عبوری در میدان ۷۲ تَن به یک دستگاه خودروی اتوبوس مظنون که پس از توقیف و بازرسی از این خودرو، ۲۲۰ جفت کفش کتانی به ارزش یک میلیارد و ۷۹۰ میلیون و ۹۲۲ هزار و ۵۵۰ ریال را به ظن قاچاق کشف و سپس مراتب جهت سیر مراحل رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم ارسال شد.

ریاضی ادامه داد: با تشکیل پرونده، شعبه نخست ویژه رسیدگی به تخلف‌های قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قم، ضمن احضار متهم، به دلیل نکردن مدارک مثبته گمرکی، اتهام قاچاق را محرز و مسلم دانست.

وی اضافه کرد: متهم علاوه بر ضبط محموله مکشوفه قاچاق به نفع دولت، با احتساب جزای نقدی بدل از ضبط خودرو، در مجموع به پرداخت مبلغ ۳۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، محموله مکشوفهِ قاچاق توسط مرجع کاشف در اختیار اداره جمع‌آوری و فروش اموال تملیکیِ استان قرار گرفت.

قم به‌ دلیل واقع داشتن در محور مواصلاتی ۱۷ استان کشور در مرکز ثقل کشف قاچاق قرار دارد و بخش زیادی از مکشوفات آن شامل قاچاق عبوری است.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار