فرماندار قم با اشاره به تردد بیش از 350 هزار موتورسیکلت در شهر قم، گفت: این وسایل نقلیه سهم 30 درصدی از سفرهای درون‌شهری را به خود اختصاص داده‌اند.
کد خبر: ۱۰۲۴۷۴۱
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲ 26 January 2022

به گزارش تابناک قم، مرتضی حیدری در جلسه شورای سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم که عصر امروز در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری برگزار شد، اظهار داشت: حجم بالای موتورسیکلت‌ها، عامل بی‌نظمی در حمل‌ونقل مسافر توسط ناوگان عمومی شهر شده است.

وی با اشاره به اهمیت به‌روزرسانی و ارتقای کیفت ناوگان عمومی شهرداری قم گفت: برای برون‌سپاری خدمات در سازمان اتوبوس‌رانی قم باید از تجربه‌های گذشته در امر خصوصی‌سازی استفاده شود.

فرماندار قم با بیان اینکه اگر بخشی از این اتوبوس‌ها به رانندگان واگذار شود، رانندگان نسبت به نگهداری از آن‌ها اهتمام بیشتری خواهند داشت، افزود: هم‌اکنون در مسئله نگهداری و نظافت از اتوبوس رویه مطلوبی در شهر قم وجود ندارد و باید در این زمینه تدابیر دیگری اندیشیده شود.

وی با اشاره به اهمیت مسئله نظافت و نگهداری از اتوبوس‌های شهری، یادآور شد: باید تلاش شود تا با واگذاری ناوگان اتوبوس‌رانی به افراد توانمند و دلسوز، عمر این ناوگان را افزایش بدهیم.

حیدری خاطرنشان کرد: تردد بیش از ۳۵۰ هزار موتورسیکلت و سهم ۳۰ درصدی موتورسیکلت‌ها از سفرهای شهری، نظم شهر را در مسائل ترافیکی و حمل‌ونقلی به‌هم‌ریخته است.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار