مدیر جامعه الزهرا(س) گفت: تولید اندیشه نوین دینی، اسلامی‌سازی معرفت به همراه نهضت نرم افزاری تولید علوم اسلامی انسانی، بازسازی شبکه روابط اجتماعی و شکل گیری سبک زندگی اسلامی زیرساخت اولیه تشکیل تمدن نوین اسلامی است.
کد خبر: ۱۰۲۳۹۲۵
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲ 22 January 2022

به گزارش تابناک قم، زهره برقعی روز شنبه در همایش بانوی مهر در قم، افزود: سبک زندگی اسلامی یکی از معیارهای اساسی در شکل گیری تمدن نوین اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: عقلانیت، عبودیت، معنویت، توجه به تعلیم و تربیت، ولایت مداری، ساده زیستی، عدالت، انفاق، تحمل مشکلات، برخورد مقتدارانه با ظلم، معرفت و شناخت از ویژگی های مهم حضرت فاطمه زهرا(س) است.

مدیر جامعه الزهرا(س) با بیان اینکه احترام به فرزندان سرمشق بی نظیری در تربیت فرزند است، اظهار داشت: اهتمام به آموزش، تعلیم و تزکیه و تربیت دینی از دوران کودکی از مهمترین جلوه های الگوپذیری از این بانوی بزرگ جهان اسلام است.

وی ادامه داد: ایجاد فضای بانشاط و شاد در خانه و وقت گذاشتن برای فرزندان در کنار تشویق فرزندان به عبادت از ویژگی های بارز سیره عملی حضرت فاطمه زهرا(س) برای زندگی امروز خانواده های مسلمان است.

برقعی تصریح کرد: زن در جامعه اسلامی هم تاثیر مستقیم در علم، اقتصاد، سیاست و اجتماع دارد و هم با تربیت نسل نمونه و جوانان خودساخته در تحقق تمدن نوین اسلامی نقش اصلی را برعهده دارد.

وی تاکید کرد: بازخوانی سبک زندگی حضرت زهرا(س) با ادبیات جدید، کشف بعد روش شناسی زندگی حضرت زهرا(س)، تطابق زندگی طلاب با سبک زندگی حضرت زهرا(س)، متناسب سازی سبک زندگی این بانوی بزرگ اسلام با ویژگی های عصر حاضر و تولید محتوا در قالب های مختلف هنری نیاز مهم جامعه است.

ارسال بیش از هزار مقاله به همایش بین المللی بانوی مهر

دبیر علمی همایش بین المللی بانوی مهر نیز بیان داشت: معرفی و تبیین الگوی سوم زن و خانواده به عنوان الگوی معیار، چگونگی حضور زنان تمدن ساز در فضای مجازی، الگوگیری از حضرت زهرا در مواجهه با چالش‌های امروزی و تأثیر انحراف از الگوی فاطمی در ایجاد تمدن اسلامی از محورهای برگزاری این همایش می‌باشد.

زهرا طیبی با بیان اینکه، ۱۵ سخنران از ۹ کشور مختلف در پنجمین همایش بین المللی بانوی مهر سخنرانی خواهند کرد، گفت: از ۲۶ کشور دنیا مهمانانی در این همایش حضور دارند.

 وی با اشاره به استقبال بالای مراکز مختلف علمی و فرهنگی داخل کشور از این همایش افزود: بیش از ۹۰۰ اثر علمی از داخل کشور و حدود ۱۰۰ اثر نیز از ۲۲ کشور به همایش ارسال شده است.

پنجمین همایش بین المللی «بانوی مهر زنان سبک زندگی فاطمی،تمدن نوین اسلامی» با سخنرانی زنانی از کشورهای مختلف به همت اتحادیه جهانی زنان مسلمان در سالن همایش های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در حال برگزاری است. این همایش امشب به کار خود پایان می دهد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار