استاد حوزه و دانشگاه تواضع و فروتنی برای مؤمنان و خدا دوستی را از ویژگی‌های شهدا دانست و گفت: شهدا مقابل دشمن محکم و استوار بوده و در راه خدا جهاد کرده و هیچگاه از سرزنش نترسیدند.
کد خبر: ۱۰۲۲۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳ 13 January 2022

به گزارش تابناک قم، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی در یادواره شهدای تیپ ۸۳ امام صادق (ع) قم که در حسینیه این تیپ برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: خدا به پیامبر می فرماید فَسَوْفَ یَأْتِى ٱللَّهُ بِقَوْمٍۢ یُحِبُّهُمْ وَیُحِبُّونَهُ که امثال شهید سلیمانی و شهید حججی مصادیق این آیه هستند. آن‌ها خدا را دوست داشتند و خدا هم آن‌ها را دوست داشت و این موضوع یعنی خدادوستی مهم‌ترین شاخصه شهداست.

وی اضافه کرد: در جنگ خیبر رسول خدا(ص) فرمودند فردا پرچم را دست کسی می‌دهم که خدا او را دوست دارد و او هم خدا را دوست دارد و در نهایت اصحاب دیدند که پرچم به دست امیرالمومنین (ع) داده شد. 

استاد حوزه و دانشگاه گفت: اگر شما یک وجب به سمت خدا بروید خدا یک قدم به سوی شما می‌آید. در روایات داریم که خدا به بنده خود می‌گوید تو مرا بندگی کن من به تو امتیاز و جایگاه می‌دهم. چه چیز از این مهم‌تر که انسان محبوب الهی باشد و اگر خدا کسی را دوست داشته باشد به جبرئیل می گوید محبت او را در دل‌های دیگران هم بیندازد.

وی یادآور شد: من در تشییع جنازه سردار سلیمانی در تهران و در مسیر دیدم که افرادی آمده اند که خیلی از آن‌ها در تجمعات دیگر به خیابان نیامده بودند و خیلی از آن‌ها به من گفتند اولین بار است که آمده ایم برای امثال این برنامه‌ها و این نشان از اخلاص سردار شهید سلیمانی است.

رفیعی عنوان کرد: من در کنار مزار شهید سلیمانی هم گفتم ما این همه شهید در نظام داشتیم که امیدواریم شامل عنایت آن‌ها بشویم، اما الان دو سال است که هنوز کنار مزار شهید سلیمانی خلوت نشده است. آیا این چیزی غیر از این است که خدا اگر بخواهد کسی را محبوب می‌کند؟.

وی از ویژگی‌های دیگر شهدا را تواضع و فروتنی برای مومنان دانست و گفت: شهدا مقابل دشمن محکم و استوار بودند و در راه خدا جهاد کردند و هیچگاه از سرزنش نترسیدند.

رفیعی با بیان اینکه دلیل عزت سردار سلیمانی چیزی جز اخلاص نیست، اظهار کرد: ما نباید برای شهدا غصه بخوریم بلکه باید به آن‌ها غبطه بخوریم. چون شهدا درجه بالایی را کسب کرده‌اند و همانطور که رسول خدا فرمود «قسم به خدایی که جان من در دست اوست وقتی شهدا به صحرای محشر می آیند اگر انبیا در مسیر آنها باشند، انبیا به احترام شهدا قیام می کنند و از جای خود بر می خیزند بخاطر عظمتی که در شهدا می بینند». 

همچنین، برپایی نمایشگاهی برای یادآوری رشادت‌های شهدا، روایتگری حجت‌الاسلام والمسلمین حسین جوشقانیان رئیس مؤسسه روایت سیره شهدا از خاطرات شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم و تجلیل از خانواده‌های شهدا از دیگر برنامه‌های این یادواره بود.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار