مدیر کل بنیاد مسکن قم، گفت: اعطای تسهیلات طرح مسکن محرومان شامل ۳۰ میلیون تومان وام بلاعوض، ۱۰۰ میلیون تومان وام ۵ درصد و معافیت از هزینه‌های پروانه ساخت در شهرهای کوچک و روستاهای استان همچنان ادامه دارد.
کد خبر: ۱۰۱۴۵۸۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹ 08 December 2021

به گزارش تابناک قم، داریوش بلدی، مدیر کل بنیاد مسکن استان قم در حاشیه جلسه معارفه سرپرست بنیاد مسکن شهرستان کهک، گفت: سال گذشته طبق تفاهم نامه‌ای که با سازمان برنامه بودجه و استانداری در خصوص مسکن محرومین داشتیم در شهرهای کوچک و روستا‌های استان، متقاضیانی که واجد شرایط مسکن محرومین بودند بدون هیچ محدودیتی تسهیلات لازم را برای ساخت مسکن دریافت کردند.

وی با بیان اینکه این طرح هنوز برای شهرهای کوچک و روستاهای استان ادامه دارد، افزود: این آمادگی را داریم به کسانی که در این مناطق وضعیت مسکن و معیشت مناسبی ندارند و در تعریف طرح مسکن محرومین قرار می‌گیرند، ۳۰ میلیون تومان وام بلاعوض، ۱۰۰ میلیون تومانی با سود پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله پرداخت کنیم.

مدیر کل بنیاد مسکن قم به سایر تسهیلات طرح مسکن محرومین هم اشاره کرده و گفت: در روستا‌هایی که زمین داریم به متقاضیان واجد شرایط زمین واگذار می‌کنیم و این عزیزان همچنین از پرداخت هزینه‌های پروانه ساختمان و تهیه نقشه نیز معاف هستند.

بلدی ادامه داد: با توجه به ادامه طرح مسکن محرومان، متقاضیان بهره مندی از تسهیلات این طرح می‌توانند به بنیاد مسکن شهرستان های استان قم مراجعه و تشکیل پرونده دهند.

مدیر کل بنیاد مسکن استان همچنین در خصوص طرح جهش مسکن در بخش کهک هم گفت: با برنامه ریزی که وزارت مسکن و شهرسازی در طرح جهش مسکن داشته ظرفیت اولیه هزار واحد مسکونی برای شهرستان کهک در نظر گرفته شده است و اهالی شهرستان کهک می‌توانند برای ثبت نام به سایت saman.mrud.ir مراجعه کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه در شهر‌های کوچک مسئولیت احداث و واگذاری مسکن به‌عهده بنیاد مسکن می‌باشد ما بلافاصله پس از ثبت نام و پالایش، عملیات اجرایی را شروع می‌کنیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار