احیای پوشش گیاهی قم با اجرای پویش مردمی بذرکاری در روستای علی آباد نیزار آغاز شد.
کد خبر: ۱۰۱۴۰۱۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶ 06 December 2021

به گزارش تابناک قم، پویش مردمی بذرکاری برای احیا و غنی سازی پوشش گیاهی استان قم صبح امروز با کاشت بذر بادام کوهی در روستای علی آباد نیزار قم آغاز شد.

محمد شعاعی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با اشاره به اجرای پویش سراسری مردمی بذرکاری برای احیا و غنی سازی جنگل‌های خارج از شمال در استان  گفت: منطقه چنار قاضی، در حوزه آبخیز، علی آباد نیزار در اولین مرحله از پویش مردمی بذرکاری قم، تحت پوشش قرار گرفته است.

او افزود: در این مرحله ۲۰ هکتار از زمین‌های منطقه علی آباد نیزار قم، با کمک مردم محلی، جمعیت هلال احمر و سازمان‌های مردم نهاد بذرکاری می‌شود.

شعاعی با اشاره به این که دو مرحله دیگر این پویش هم به زودی اجرا می‌شود، افزود: در مرحله دوم ۳۰۰ هکتار در منطقه ییلاقی کاسوا و در مرحله سوم ۲۰۰ هکتار در منطقه وشنوه بذرکاری می‌شود.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری قم افزود: با امضای تفاهم نامه با یکی از انجمن‌های مردم نهاد، طرح ۲۰۰ هکتار نهال کاری در مناطق مختلف استان اجرا می‌شود.

پویش مردمی کاشت بذر به منظور احیاء و غنی سازی پوشش گیاهی استان که از امروز آغاز شده است تا پایان اسفند در قم ادامه خواهد داشت.

این پویش هم زمان با قم در سایر نقاط کشور به جز استان‌های شمالی و زاگرس نشین اجرا می‌شود.

پویش کاشت بذر، برای احیای جنگل‌های زاگرس، پیش‌تر هم زمان در ۱۲ استان زاگرس نشین نیز اجرا شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار