سرهنگ کبیری گفت:به دو هزار و ۵۰۰ نفر آموزش امر به معروف ونهی از منکر با روش‌های اقناعی و جدید داده شد.
کد خبر: ۱۰۱۳۵۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶ 04 December 2021

به گزارش تابناک قم، سرهنگ کبیری، دبیر قرارگاه فرهنگی ۱۹ دی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم گفت: قرارگاه فرهنگی ۱۹ دی در کارگروه‌های اجتماعی، فرهنگی، رسانه و فضای مجازی، تشکل‌های مردمی، اشراف اطلاعاتی، کارگروه محرومیت زدایی اقدامات سلبی و ایجابی فعال است و سالم سازی محلات با مشارکت اهالی محل، ایجاد خانه‌های سبز و اعتماد و اقدامات مشاوره و تحکیم خانواده را دستور کارخود دارد.

او با بیان این  که این قرار گاه در ۹ محور در کارگروه اجتماعی و با حضور دستگاه‌ها ونهاد‌های انقلابی فعال است، سالم سازی محلات، مراکز تحکیم خانواده، آموزش سبک زندگی ایرانی- اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه با بی حجابی، رفع مشکلات محلات آسیب پذیر را از مهمترین اقدامات این کارگروه عنوان کرد.

سرهنگ کبیری از ایجاد مراکز خانه سبز به عنوان مراکز مشاوره و تحکیم خانواده در ۶۰ محله خبر داد و افزود: این اقدامات مشاوره با محوریت مساجد و با پشتیبانی و حمایت ۴ مرکز و با همکاری اهالی این محلات برگزار شده است.

دبیر فرهنگی قرارگاه ۱۹ دی  افزود: برگزاری کارگاه همسر داری در ۸۰۰ کارگاه، مشاوره پیش از ازدواج در ۵۰۰ کارگاه، ۲۰۰ کارگاه پیشگیری از طلاق، هزار کارگاه فرزند پروری و انجام مشاوره به یک هزار نفر را از مهم ترین موضوعات آموزش داده شده در کارگروه سبک زندگی ایرانی اسلامی عنوان کرد.

او به آموزش ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از اهالی محلات برای امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد وگفت:این افراد با سبک جدیدی امر به معروف و نهی از منکر آموزش دیده اند و تاکنون در ۳۲ منطقه محلی قم حضور داشته اند که دعوت زبانی به حجاب، با شیوه‌های اقناعی، پویش محلی، برپایی موکب و تقدیر از فروشندگان واحد‌های صنفی در زمینه حجاب در زمینه ترویج و تشویق به حجاب انجام شده است.

سرهنگ کبیری با اشاره به  فعالیت ۱۰۰ مسجد، ۲۰۰ مدیر محله، ۴۰ گروه تبلیغی، ۸۳ خانه نیکوکاری، و ۴ کانون فرهنگی و تمام پایگاه‌های بسیج  افزود: شناسایی ۱۱ منطقه آسیب پذیر، اخذ تعهد انتظامی از ۷ هزار موردناهنجاری و مخدوش کننده نظم جامعه، کشف مشروبات الکلی، دستگیری افرادی که مجالس نامناسب برپا کرده بودند  از اقدامات صورت گرفته در این بخش است.

دبیر فرهنگی قرارگاه ۱۹ دی با بیان این که در موضوع پیشگیری ومقابله با اعتیاد با رویکرد توانمند سازی و آموزشی در ۳۰ خانه اعتماد، ۶۰ مورد مشاوره فردی، ۳۰۰ اعزام به کمپ، و ۲۵۴ مورد بحث‌های صیانتی صورت گرفته است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار