فرمانده انتظامی قم از دستگیری فردی خبر داد که با معرفی خود به عنوان انبوه‌ساز، از ۱۰ تَن از شهروندان ۲۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.
کد خبر: ۱۰۱۲۲۸۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۳ 28 November 2021

به گزارش تابناک قم، سید محمود میرفیضی در گفت‌وگویی اظهار داشت: در پی شکایت ۱۰ تَن از شهروندان مبنی بر اینکه فردی خود را انبوه‌ساز معرفی و با مانور متقلبانه و تبلیغات در خصوص سرمایه‌گذاری و مشارکت مالی در طرح‌های انبوه‌سازی و نشان دادن طرح‌های نیمه کاره و در حال ساخت در نقاط گران قمیت شهر قم مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: مال باختگان بیان داشتند بعد از گذشت یک سال از واریز پول به علت پیشرفت نکردن فیزیکی طرح‌های ساختمانی و تعداد سرمایه‌گذاران  متوجه کلاهبرداری شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان گفت: در ادامه موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیمی از کارآگاهان مجرب پلیس آگاهی استان قرار گرفت و متهم ۳۲ ساله دارای ۲ فقره سابقه کیفری شناسایی و در عملیات غافلگیرانه در منزلش به دام افتاد.

سردار میرفیضی اضافه کرد: متهم طی تحقیق‌های صورت گرفته به بِزِهِ انتسابی اعتراف و در نهایت به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شد.

فرمانده انتظامی استان ضمن تاکید بر اطلاع شهروندان از قوانین و مقررات در خصوص سرمایه‌گذاری و مشارکت مالی پیش از تنظیم قرارداد خواست، افراد ابتدا در خصوص تخصص و رزومه‌کاری فرد مورد نظر از اداره‌ها و سازمان‌های مربوطه استعلام و ضمن مشاوره با افراد حقوق‌دان مبادرت به تنظیم سند رسمی لازم الاجرا و تعهدآور در دفاتر اسناد رسمی کنند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار