نماینده مجلس شورای اسلامی:
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: بدون تردید شهرهایی همچون قم و مشهد باید به لحاظ فرهنگی، رنگ و بوی متفاوت تری داشته باشند.
کد خبر: ۱۰۱۱۶۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴ 25 November 2021

به گزارش تابناک قم، حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری عصر چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم از آنچه وضعیت نامناسب فرهنگی در شهر قم خواند، انتقاد کرد و گفت: عدم اهتمام دستگاه های اجرایی به مسائل فرهنگی و رها کردن مسأله فرهنگ یکی از مشکلات جدی امروز ماست و مردم بهانه کمبود اعتبارات را از ما نمی پذیرند.

وی در ادامه افزود: چگونه است که دستگاه ها برای ساخت پیست دوچرخه و راه اندازی همایش های پیاده روی مختلط اعتبار دارند، اما برای انجام کارهای فرهنگی از کمبود اعتبارت می گویند، درست است که مسائل مالی مهم است، اما امروز باید دلی و جهادی کار کنیم.

ذالنوری با اشاره به همسویی و هماهنگی دولت و مجلس اظهار داشت: قطعا برای افزایش اعتبارات فرهنگی و توجه به این حوزه خطیر و حساس در بودجه سال آینده و برنامه هفتم توسعه تلاش خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه نهادهای فرهنگی نسبت به سال های گذشته بسیار فربه تر شده اند، اما اثر اقدامات آنها بسیار کمرنگ تر از گذشته است، خاطرنشان کرد: متأسفانه چون عقیده و باور در نهادهای فرهنگی تضعیف شده است، اقدامات هم کم اثر شده است.

ذوالنوری با بیان اینکه در کشورمان بر خلاف کشورهای پیشرفته 85 درصد اعتبارات، هزینه ای و فقط 15 درصد آن عمرانی است، این معضل را بسیار جدی دانست و گفت: اگر انگیزه و اعتقاد راسخ در میان نهادهای فرهنگی ما باشد، با همین اعتبارات موجود هم می توانیم چهره فرهنگی شهر قم را تغییر داده و تحولی ایجاد کنیم.

دویست و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم با حضور آیت الله سعیدی نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مدیران و رؤسای دستگاه های اجرایی در سالن همایش های شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار