مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از برپایی ایستگاه‌های اهدا و مطالعه کتاب در قم خبر داد.
کد خبر: ۱۰۰۹۷۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴ 17 November 2021

به گزارش تابناک قم، سید موسی حسینی کاشانی در گفتگویی ، از اجرای ۲۳ برنامه در استان قم هم‌زمان با بیست‌ونهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی خبر داد که رونمایی از کتاب‌هایی با موضوع شهدا و دفاع مقدس و برپایی ایستگاه‌های اهدا و مطالعه کتاب در مجتمع‌های تجاری این استان برخی از آن‌ها به شمار می‌آید.

وی با اشاره به این‌که هفته کتاب همواره بهانه خوبی بوده تا نسبت به فعالیت‌های حوزه کتاب در استان یادآوری داشته باشیم، عنوان کرد: این هفته فرصتی است تا زحمات و تلاش‌های دست‌اندرکاران حوزه تولید، چاپ و توزیع کتاب که در عرصه‌های مختلف فعالیت دارند را گرامی بداریم.

وی با بیان این‌که بیش از ۱۳۰۰ ناشر در استان قم فعال هستند، اظهارکرد: اکنون بیشترین مجوز کتاب بعد از تهران به قم اختصاص داشته و در بخش کتاب دینی رتبه اول کشور را دارد و همین موضوع نشان‌دهنده اهمیت بحث نشر و کتاب در قم است.

او همچنین به اجرای ۲۳ برنامه فرهنگی کتاب‌محور در قم اشاره کرد و افزود: برنامه‌های متنوعی برای هفته کتاب در قم پیش‌بینی شده است و با توجه به این‌که امسال کنگره ملی شهدای استان قم را داریم از تعدادی کتاب با موضوع شهدا و دفاع مقدس رونمایی خواهد شد. همچنین نشست‌های تخصصی معرفی کتاب نیز با همکاری انجمن‌های ادبی استان در روزهای مختلف این هفته برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم همچنین از آماده‌سازی و معرفی کتاب‌های چاپ اول به مخاطبان خبر داد و گفت: در این طرح مجموعه‌ای از کتاب‌های تازه منتشر شده را در فضای مجازی معرفی می‌کنیم تا مخاطبان با کتاب‌های چاپ اول خوب و مناسب به مناسبت هفته کتاب آشنا شوند.

وی با اشاره به اجرای طرح کتابگردی در کتابفروشی‌های استان با حضور مسئولان استانی تاکید کرد: تقدیر از ناشران و کتابفروشان استانی و همچنین ناشر مولفان برگزیده را نیز برای این هفته پیش‌بینی کرده‌ایم.

او در ادامه صحبت‌های خود از خرید کتاب به مناسبت هفته کتاب نیز خبر داد و یادآور شد: کتاب‌هایی که توسط هیات منتخب ارزیابی شده‌اند در این هفته خریداری خواهند شد. برپایی ایستگاه‌های مطالعه در مجتمع‌های تجاری قم با کمک اصناف برای هفته کتاب اجرایی می‌شود و قرار است اهدای کتاب به مخاطبان و مردم را نیز داشته باشیم.

 حسینی کاشانی در پایان صحبت‌های خود به اهدای کتاب به مناطق محروم روستایی اشاره کرد و گفت: این کتاب‌ها علاوه بر مناطق محروم به مراکز فرهنگی استان نیز اهدا خواهد شد. دیدار با ائمه جماعات استان درباره موضوعات کتاب، مسابقات کتابخوانی و... از دیگر برنامه‌هایی است که برای این هفته پیش‌بینی شده است.

بیست‌ونهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از بیست‌وچهارم آبان‌ماه تا یکم آذرماه ۱۴۰۰با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پُرکنیم» در سراسر کشور برگزار می‌شود./

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار