استاندار قم با تاکید بر مشارکت همگانی برای افزایش آمار واکسیناسیون گفت: علاوه بر شبانه روزی کردن برخی مراکز واکسیناسیون در استان، راه‌اندازی تیم‌های سیار واکسیناسیون به ویژه در مراکز پرتردد و پرتجمع شهر مانند بازار باید در دستور کار مرکز بهداشت استان قرار گیرد.
کد خبر: ۱۰۰۴۸۵۸
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۱ 28 October 2021

به گزارش تابناک قم، بهرام سرمست، استاندار قم در حاشیه برگزاری نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا در گفت‌و‌ گو با خبرنگاران، بیان کرد: در این نشست، گزارشی از آخرین وضعیت مقابله با بیماری کرونا مطرح شد.

وی افزود: بر اساس گزارش ها، بستری‌ها و فوتی‌های کرونا در قم رو به کاهش است، اگرچه متأسفانه برخی شهرهای کشور بازگشت به وضعیت نارنجی و قرمز کرونایی را تجربه می‌کنند.

استاندار قم ادامه داد: آمار بیانگر آن است که استان قم در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و نسبت به سایر استان‌ها در رتبه اول است.

سرمست با تشکر از همکاری همشهریان در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اظهار کرد: اگر این همکاری و تعامل نبود، نمی‌توانستیم پنج موج سهمگین بیماری کرونا را پشت سر بگذاریم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: برای موفقیت نهایی در مبارزه با کرونا باید همچنان توسعه واکسیناسیون را در دستور کار داشته باشیم، چراکه با واکسیناسیون، شدت درگیری با این بیماری و احتمال مرگ و میر کاهش خواهد یافت.

استاندار قم با اشاره به اینکه استان قم از نظر زیرساخت‌های واکسیناسیون در رتبه سوم در کشور قرار دارد اذعان کرد: شبانه روزی کردن برخی مراکز واکسیناسیون در قم محقق شده است، ضمن آن که در جلسه امروز مصوب شد راه اندازی مراکز سیار واکسیناسیون به ویژه برای مراکز پرتردد و پرتجمع مانند بازار در دستور کار مرکز بهداشت استان قرار گیرد.

سرمست درباره فعالیت اصناف نیز اظهار کرد: اصناف باید با توجه به دستورالعمل های ابلاغ شده، کارت واکسن خود را در معرض دید عموم مردم قرار دهند، ضمن آن که نظارت ها نیز در این زمینه باید تقویت شود.

وی درباره آغاز مجدد آموزش‌های حضوری در مدارس نیز گفت: برای عملیاتی شدن این موضوع، نیازمند واکسینه شدن دانش آموزان مقطع متوسطه هستیم و از این رو، اداره کل آموزش و پرورش استان باید نهایت همکاری را با مرکز بهداشت داشته باشد.

استاندار قم در پایان به لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در ادارات استان توجه داد و گفت: دستورالعمل های لازم از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا به ادارات و کارکنان ابلاغ شده و باید عملیاتی شود.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار