ادامه عملیات اجرایی اتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به راه‌آهن سراسری با تعیین پیمانکار و تجهیز کارگاه آغاز شد.
کد خبر: ۱۰۰۲۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۰ 17 October 2021

به گزارش تابناک قم، با حمایت و پیگیری مستمر بهرام سرمست استاندار و تلاش‌های هیئت مدیره و مدیرعامل منطقه ادامه عملیات اجرایی اتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به راه‌آهن سراسری با تعیین پیمانکار و تجهیز کارگاه آغاز شد.

سید مهدی طباطبایی،مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در بازدید و دیدار با پیمانکار جدید طرح در ایستگاه سواریان ضمن ابراز خشنودی از اجرایی شدن ادامه عملیات اتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به راه آهن سراسری گفت: مدیران منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان برای هرگونه همکاری با پیمانکار آمادگی کامل دارند.

او افزود: از تلاش‌های استاندار قم و مدیران در عملیاتی شدن این زیرساخت مهم تشکر می‌کنم.

کلنگ طرح اتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به راه آهن سراسری در سال ۱۳۸۸ به زمین زده شد که این عملیات با پیشرفت ۶۵ درصد در سال ۱۳۹۳ متوقف شد و در نهایت با اقدامات صورت گرفته روند تکمیل این طرح حیاتی دوباره آغاز شد.

منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم، در محدوده‌ای به وسعت ۲ هکتار در ۱۸۵ کیلومتری تهران در سال ۱۳۷۶ به تصویب هیئت وزیران رسید.

این منطقه، به‌عنوان مهمترین منطقه ویژه اقتصادی که به مرکز سیاسی اقتصادی کشور نزدیک است، در چهار راه جاده‌های ترانزیت، جاده ابریشم، مجاورت راه‌آهن سراسری و بزرگراه‌های اصلی شمال، جنوب، شرق و غرب ایران واقع شده است، بنابر این برای برقراری ارتباط با اروپا، کشور‌های آسیای میانه و خلیج‌فارس به‌منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز و منحصر به فرد داشته و قادر است نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کلان کشور ایفا نماید.

تاکنون ۱۵۳ واحد صنعتی و تجاری در این منطقه پروانه بهره‌برداری دریافت نموده‌اند که ۱۴۱ واحد فعال، و این رقم نمایان گر فعالیت ۹۲ درصد از واحد‌های دارای پروانه بهره‌برداری منطقه است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار