فرمانده نیروی انتظامی استان قم با بیان اینکه امسال ارتقای امنیت اقتصادی را ویژه‌تر در قم دنبال کردیم، گفت: در حوزه احتکار نسبت به سال گذشته صددرصد افزایش کشفیات داشته و در ۶ ماه گذشته ۷۱ میلیارد تومان کالای قاچاق ضبط کرده‌ایم.
کد خبر: ۱۰۰۰۱۱۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲ 10 October 2021

به گزارش تابناک قم، سردار سیدمحمود میرفیضی در دیداری که به مناسبت هفته نیروی انتظامی با آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس و نماینده ولی‌فقیه فقیه در استان قم در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام داد، شعار هفته نیروی انتظامی امسال را «پلیس هوشمند، امنیت پایدار» دانست و گفت: این شعار بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل پلیس تراز انقلاب اسلامی تعیین شده است که فرمودند پلیس یک نیروی اجتماعی است که در تمام شئونات زندگی مردم در سراسر کشور گسترده است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند پلیس ایران پلیس خوب دنیا است زیرا معتقد، متدین و امین است که نوع برخورد او با مردم بر اساس اعتقادات دینی و اخلاق مداری است، گفت: در پلیس تراز انقلاب اسلامی بحث کسب رضایت ولی امر و مردم مطرح است.

فرمانده نیروی انتظامی استان قم مهمترین وظیفه پلیس را انجام مطالبات مقام معظم رهبری، مأموریت‌های قانونی و رفع دغدغه و مطالبات مردم دانست و افزود: پلیس به دنبال این است که فضای امنی در زندگی مردم ایجاد کند و به خواسته‌های مردم به موقع رسیدگی کند به ویژه در حوزه مبارزه با مواد مخدر و در حوزه امنیت اخلاقی، پلیس مکلف به انجام وظیفه است.

وی با بیان اینکه پلیس باید با توجه به شرایط زمانی و مکانی پاسخگوی مطالبات مردم باشد، گفت: یکی از مهم‌ترین راهبردهایی که در سال‌های اخیر به آن پرداخته شده بحث تقدم نرم افزاری به سخت افزاری، افزایش سرعت و دقت در انجام وظایف، تقدم پیشگیری نسبت به برخورد و اخلاق مداری در انجام وظایف است.

میرفیضی با اشاره به اولویت هوشمندسازی پلیس برای رسیدن به اهداف مورد نظر گفت: ما الان بیش از صد سامانه داریم که در بحث افزایش سرعت خدمت رسانی به مردم فعال است و پلیس فتا در کنار برخورد با مجرمین فضای مجازی بحث آموزش همگانی را هم پیگیری می‌کند و در حوزه امنیت اخلاقی نیز پلیس امنیت اخلاقی فعالیت گسترده‌ای دارد.

وی با بیان اینکه در حوزه امنیت اقتصادی با توجه به این که شعار سال تولید، پشتیبانی‎‌ها و مانع‌زدایی‌ها است ما پلیس امنیت اقتصادی را داریم، گفت: در مباحثی مانند احتکار نسبت به سال گذشته صددرصد افزایش کشفیات داشته‌ایم و در حوزه جرایم قاچاق ما در شش ماه گذشته ۷۱ میلیارد تومان کالای قاچاق ضبط کرده ایم که ۱۸۰ درصد بیشتر از سال گذشته است.

فرمانده نیروی انتظامی استان قم با اشاره به اینکه در استان قم در حوزه هوشمندسازی از استان‌های پیشتاز کشور هستیم، خاطرنشان کرد: برای مثال ارتباط ما با دستگاه قضایی پاسخگویی را به موقع کرده و ما تنها استانی هستیم که کروکی آنلاین و گشت هوشمند داریم و به دنبال این هستیم که پلیس پاسخگو را در عمل محقق کنیم.

وی یکی از الزامات تحقق پلیس پاسخگو را هوشمند سازی پلیس دانست و گفت: مدیران باید برای پاسخگویی اطلاعات دقیق و سریع را داشته باشند که از طریق هوشمندسازی ممکن می‌شود و همچنین بحث آینده نگری و ایجاد امنیت پایدار نیز منوط به هوشمند سازی پلیس است.

میرفیضی با اشاره به حمایت‌های حوزه علمیه، علما و روحانیت در کل کشور و به ویژه در استان قم از پلیس این امر را باعث دلگرمی نیروی انتظامی دانست و افزود: پلیس وقف مردم است و ما افتخار می کنیم که به مردم شهر مقدس قم که شهر اهل بیت(ع) است خدمت می کنیم.

وی ادامه داد: در شرایط شیوع کرونا با اینکه ساعات کاری همه ادارات کم شد اما ساعات کاری ما برای مدیریت تردد‌ها و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بیشتر شد و توانستیم خدمات خوبی را داشته باشیم.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار